Autor:
Andero Kalju

Biomeedikumis tähistatakse ajuteadlikkuse nädalat

Image
Tartu Ülikooli teadusõhtu

17. märtsil peetakse Biomeedikumis ajuteadlikkuse nädala raames teadusõhtut. Üritusel saab näha, kuidas aju töötab, millisel viisil neuronid omavahel suhtlevad, millised on aju ja sõltuvushäirete seosed ning palju muud põnevat.

Sündmuse korraldaja, Tartu Ülikooli farmakoloogia kaasprofessor Miriam Hickey ütles, et teadusõhtul saab osa võtta teadusdemonstratsioonidest ja erinevatest põnevatest töötubadest. „Tulge vaatama, kuidas aju kuvatakse, kuidas tuvastatakse energia tootmist rakkudes, millist rolli mängib geneetika sõltuvuste tekkimises, kuidas neuronid omavahel suhtlevad ja palju muud,“ rääkis Hickey.

Teadusõhtul on võimalik tutvuda Allen Kaasiku mitokondriaalmeditsiini labori, Anti Kalda farmakogeneetika ja Miriam Hickey neurodegeneratiivsete haiguste teraapia labori tööga.

Hickey lisas, et teadusõhtul viiakse läbi põnevaid teadusmänge, kus saab võita auhindu. „Näitame mitmeid põnevaid demonstratsioone, näiteks fluorestsentsi kasutamist ajurakkude märgistamiseks ja vaatame lähedalt ajurakke. Võimalik on tutvuda nii õppejõudude kui õpilastega ja küsida neilt küsimusi.“

Miriam Hickey sõnas, et Tartu Ülikooli teadlaste töö on väga oluline aitamaks kaasa rakkude funktsioonide põhjalikule mõistmisele. „See võib aidata lahenda suuri ühiskondlikke probleeme nagu sõltuvused ja neurodegeneratiivsedhaigused, näiteks Parkinsoni tõbi. Kutsume kõiki esmakordselt Biomeedikumi ja oleme väga põnevil, et vastata huviliste küsimustele ja aidata aju demüstifitseerida!“

Üritus on kõigile tasuta. Teadusõhtu toimub ülemaailma ajuteaduse nädala raames. Teadusõhtule on oodatud igas vanuses huvilised. Teadusõhtu toimub 17. märtsil kella 18.00-22.00 Tartus Biomeedikumis (Ravila 19).

Tutvu üritusega lähemalt ka siit.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
, 25. oktoobril külastas Tartu Ülikooli Kliinikumi sisekliinikut Edinburghi Kuningliku Arstide Kolledži president professor Andrew Elder. Fotol Margus Lember, Andrew Elder, Riina Salupere, Kalle Kisand, Mai Rosenberg, Merike Toomik, Kati Kärberg.

Professor Andrew Elder rääkis lähemalt kliiniliste oskuste õpetamisest ja arendamisest

17. oktoobril sõlmisid Tartu Ülikool ja TÜ kliinikum teadmussiirdedoktorantuuri raamlepingu. Fotol (vasakult) Mihkel Solvak, Monika Tasa, Mari Moora, Joel Starkopf, Külli Kingo, Hilje Arukuusk, Maris Laan ja Martin Pärn

Tartu Ülikool ja Tartu Ülikooli Kliinikum hakkavad koolitama teadmussiirdedoktorante

Pajusalu pälvis tänavusel TÜ kliinikumi arvamuslõunal viimasel viiel aastal kirjutatud teadusartiklite eest Neinar Seli preemia.

Sander Pajusalu uurib, kuidas geenimutatsioonide kooslused pärilikke haigusi põhjustavad